گالری ما

اطلاعات تماس

نمونه کارها

طراحی داخلی با استفاده از اصول فنگ شویی

سلام به همراهان همیشگی گروه معماری فرابین. امروز با موضوعی جدید که خیلی به تازگي مورد استقبال معماران ، طراحان داخلی ، دکوراتور ها و همچنین مشتریان قرار گرفته‌ در خدمتتون هستیم. 

هدف از فنگ شویی در طراحی داخلی

هدف از فنگ شویی ایجاد نظم در زندگی و محیط منزل و محیط کار است.ما فنگ شویی میکنیم تا پیرامون خود را بهتر بشناسیم و با نظمی که به صورت بالفطره در طبیعت وجود دارد همراه و هماهنگ شویم.جهان هستی روی نظم و ترتیب بنا شده است و اگر ما بتوانیم با این نظم همراه باشیم و انرژی های خود را در راستای انرژی جهان هماهنگ کنیم به سطح بالایی از انرژی دست پیدا می کنیم.

طراحی داخلی معماری و بازسازی و معماری داخلی دکوراسیون داخلی/فنگ شویی

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی یک فلسفه چینی است که به دنبال یافتن تعادل و هماهنگی بین عناصر است.تاکید اصول فنگ شویی بر سلامت جسمی و روانی و موفقیت و روابط سالم است. این اصول از طریق جریان مثبت انرژی ایجاد میشود.
فنگ به معنی باد و شویی به معنی آب است.این دو عنصر نه تنها برای وجود انسان اساسی و حیاتی است بلکه در سراسر جهان نیز جابجا میشود.                             

عناصر فنگ شویی

عناصر مهم فنگ شویی چوب ، فلز ، خاک ، آب و اتش است که هرکدام از این پنج عنصر را در طراحی داخلی برای شما تجزیه و تحلیل میکنیم و مشخص می کنیم که هر کدام نماد چه چیزی می باشند و چه خاصیت و اثری دارند.                        

چوب

اول از همه سراغ چوب میرویم که نماد رشد و نشاط است .شما با قرار دادن وسایل چوبی و گیاهان و استفاده از عناصر چوبی در طراحی داخلی منزل و محل کار خود رشد شخصی را ترغیب می کنید.گیاهان و مبلمان چوبی یکی از ساده ترین روشها برای اضافه کردن این عنصر خانه است.کابینت های چوبی ، بارهای چوبی و پارتیشن های چوبی از المان های دیگری هستند که ما میتوانیم در راستای اصول فنگ شویی و رشد شخصی از آنها استفاده کنیم.

طراحی داخلی معماری و بازسازی و معماری داخلی دکوراسیون داخلی/فنگ شویی

فلز

عنصر بعدی که به آن می پردازیم فلز است.این عنصر نماد منطق و هوش است.از دانش و وضوح ذهنی پشتیبانی میکند. آسان ترین راه استفاده از قاب های فلزی یا مجسمه های فلزی است که دانش منطق و هوش را به فضای شما اضافه می کند .
اگر بخواهیم به صورت عمیق تر در مبحث استفاده از اصول فنگ شویی در طراحی داخلی صحبت کنیم باید بدانیم که هر یک از این عناصر با رنگ شکل و یا مواد خاص شناخته می شوند و با متوسل شدن به این رنگ ها و شکل ها می توانیم خواص این عنصر را به منزل یا محل کار خود منتقل کنیم .
عنصر فلز در بر گیرنده رنگ های سفید و خاکستری و متالیک می باشد. شکل این عنصر دایره است و ماده ی آن فلز و آیینه میباشد . از آنجاییکه رنگ سفید به عنوان رنگی مرسوم در فضای زندگی ما روی دیوارها وجود دارد ما هم اکنون در فضایی که خاصیت فلز را به ما القا می کند زندگی می کنیم . بوم نقاشی ایده ای عالی برای حضوری زیبا از رنگ ها و عناصر مورد نیاز به فضای خانه و یا محل کار می باشد . کاغذ دیواری های زیبا و شگفت انگیزی شامل رنگ خاکستری و سفید نیز ما را در این مهم یاری می کند. می توانید از وسایل دایره ای شکل برای انتقال خاصیت فلز همانند نمونه ارائه شده در عکس استفاده کنید .

طراحی داخلی معماری و بازسازی و معماری داخلی دکوراسیون داخلی/فنگ شویی
خاک

در این قسمت به عنصر دیگری از فنگ شویی و چگونگی استفاده از آن در طراحی داخلی منزل و محل کار میپردازیم. خاک سمبل ثبات و تعادل در اصول فنگ شویی می باشد. با استفاده از المانهایی چون کریستال و مجسمه های سفالی و سنگی می توانیم خواص این عنصر را به فضای داخل خانه یا محل کار اضافه کنیم . رنگ های نارنجی زرد و یا قهوه ای سمبل خاک می باشند و با استفاده از این سه رنگ در کاغذ دیواری ها تابلو ها و یا مبلمان می توانیم ثبات و تعادل را در خانه جاری کنیم . بطور مثال با انتخاب یک مبل زرد رنگ در اتاق نشیمن به آن قسمت از خانه می توانیم ثبات و تعادل را هدیه کنیم. و یا فرشی ظریف به رنگ قهوه ای را به اتاق خواب خود اضافه کنید تا اتاق خوابتان به تعادل برسد.

طراحی داخلی معماری و بازسازی و معماری داخلی دکوراسیون داخلی/فنگ شویی

همانطور که در عکس ملاحظه میکنید با استفاده از روتختی زرد و تابلوی نقاشی با رنگ های گرم زرد و نارنجی ثبات و تعادل به این اتاق خواب آورده شده است.

آب

یکی دیگر از عناصر اصلی ما آب است. آب سمبل عقل،آرامش و آراستگی می باشد . این عنصر به آرامش شما کمک زیادی میکند.شاید تصور کنید رنگ آبی سمبل این عنصر است ولی بر خالف تصورات رنگ سیاه سمبل آب می باشد . با استفاده از آب نماها آکواریوم و اینه خواص این عنصر را به منزل و محل کارتان منتقل کنید.

طراحی داخلی معماری و بازسازی و معماری داخلی دکوراسیون داخلی/فنگ شویی
آتش

آتش سمبل همدردی،مهربانی و انرژی است .رنگ معرف قرمز می باشد با استفاده از شمع شومینه و رنگ قرمز میتوانید خواص آتش را به دکوراسیون داخلی منزل و محل کارتان اضافه کنید . آتش نشانگر دگرگونی و توسعه یافتن است.حال آنکه با عناصر دخیل در اصول فنگ شویی و خواص و رنگ های آنها آشنا شدیم باید یاد بگیریم که از هر عنصر در کدام قسمت خانه و به چه صورت استفاده کنیم . باید مشخص کنیم در آشپزخانه اتاق خواب اتاق نشیمن حمام و یا دستشویی احتیاج به چه نوع انرژی داریم تا به درستی از این المانها استفاده کنیم در سلسله مقالات بعدی شما را با چیدمان اتاق خواب آشپزخانه محل کار دستشویی حمام اتاق نشیمن و اتاق ناهار خوری با استفاده از اصول فنگ شویی آشنا میکنیم.